Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Україні виникли системні проблеми із розслідуванням антикорупційних злочинів. З 21 листопада повноваження щодо здійснення досудового розслідування таких злочинів перейшли від органів прокуратури до детективів Національного антикорупційного бюро України. Втім, схоже, що органи прокуратури, позбавлені відповідних повноважень, продовжують звертатися до суду.
На існуючу проблему вказав Печерський районний суд міста Києва, який звернувся до Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України з пропозицією терміново врегулювати питання застосування повноважень органів досудового розслідування у зв’язку з початком діяльності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Текст відповідного звернення розміщений на сторінці суду у Фейбуці:
«Печерський районний суд м. Києва звертається до Верховної ради України, Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України з пропозицією терміново врегулювати питання застосування повноважень органів досудового розслідування у зв’язку з початком діяльності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Нагадуємо, що відповідно до п. 1 Прикінцевих положень КПК України з 21 листопада 2015 року ведена в дію ч. 5 ст. 216 КПК України.
У зв’язку з цим, повноваження здійснення досудового розслідування злочинів, передбачених ч. 5 ст. 216 перейшли від органів прокуратури до детективів Національного антикорупційного бюро України.
Крім того, згідно з ч. 5 ст. 8 Закону України «Про прокуратуру» здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування Національним антикорупційним бюро України здійснює спеціалізована антикорупційна прокуратура.
З метою ефективного виконання функцій слідчих суддів, Печерський районний суд м. Києва звертається з пропозицією невідкладного врегулювання питань звернення до суду тільки тих органів досудового розслідування, які уповноважені на це Кримінальним процесуальним кодексом України».
Згідно з ч.5 ст. 216 КПК детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування злочинів, передбачених статтями 191, 206-2, 209, 210, 211, 354, 364, 366-1, 368, 368-2, 369, 369-2, 410 Кримінального кодексу України.