flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судам нададуть доступ до Єдиного реєстру юросіб та ФОП

19 серпня 2013, 13:38

 Уряд схвалив законопроект щодо включення до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королівська.

«Прийняття законопроекту дозволить зараховувати до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, який на сьогодні до стажу не зараховується. Це дасть можливість збільшити для молодих матерів розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності», - сказала Н.Королевська.

Міністр наголосила на тому, що ані роботодавець, ані жінка, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, не зазнають жодного додаткового фінансового навантаження.

«Наведу простий приклад. Сьогодні жінка, яка йде у відпустку по догляду за дитиною з майже 5-річним страховим стажем, через 3 роки може розраховувати на виплату у розмірі лише 60% середньої зарплати при виході на лікарняний. Новий закон передбачатиме включення періоду догляду за дитиною до страхового стажу, а значить, до п’яти років додадуться ще три. Це дозволить жінці автоматично отримувати виплату по лікарняному у розмірі 100% від середньої зарплати», - пояснила Н.Королевська.

Як зазначила Міністр, позитивні зміни відчують на собі близько 240 тисяч працюючих жінок на рік, які після закінчення відпустки по вагітності та пологах оформляють відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Нагадаємо, 1 липня набрали чинності зміни до пенсійного законодавства, за якими відпустка по вагітності та пологах (майже 4 місяці) зараховується до страхового стажу жінок.

Довідка

Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується залежно від страхового стажу в таких розмірах:

100% середньої заробітної плати (доходу) особам, які мають страховий стаж понад 8 років;

80% − від 5 до 8 років;

60% − до 5 років.