Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Увага, суд перейменовано з Котовський міськрайонний суд Одеської області
Кабінет Міністрів на останньому засіданні затвердив план заходів щодо впровадження біометричних паспортів. Для комплексного вирішення питання Уряд України виділив до 2016 року 793,3 млн. гривень.
Про це пише Інформаційно-аналітичний вісник КМУ.
6 грудня 2012 року набув чинності Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу або її спеціальний статус». Закон передбачає використання біометричних пластикових карток замість діючих зараз паперових паспортів.
Паспорт нового покоління міститиме у собі безконтактний чип із особистою інформацією. Закордонний паспорт нового зразка буде виконаним у формі книжечки. У правому форзаці документа буде розташований безконтактний електронний носій.
Біометричний паспорт, відповідно до Закону й міжнародних стандартів, міститиме два види даних: основні й додаткові. До основних відносяться докладна інформація про людину — оцифрована фотографія особи, оцифрований підпис, прізвище, ім'я, дата народження. Додаткові відомості — це відбитки пальців.
Цивільні паспорти будуть оформлятися з моменту народження. Строки оформлення залишаються колишніми — до 30 днів. Внутрішній паспорт, який раніше був безстроковим, у майбутньому видаватиметься
на 10 років. Заміна «старого» паспорта на новий — біометричний — буде добровільною. За попередніми оцінками, вартість нового паспорта становитиме 350 грн.
Відповідно до програми зі спрощення візового режиму з ЄС, для українців безвізове перетинання кордону буде можливим тільки за наявності біометричного документа.
Введення нових паспортів забезпечить громадянам України легке перетинання кордонів під час поїздок у інші країни, зміцнить систему національної безпеки (в питаннях нелегальної міграції) та сприятиме створенню інформаційного суспільства в держа