Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Скоро парламент вирішуватиме долю проекту закону «Про прокуратуру», 31 жовтня внесеного до Верховної Ради Президентом Віктором Януковичем. Про це під час брифінгу повідомив радник глави держави Андрій Портнов. Він також пояснив, чого органам прокуратури слід чекати після прийняття документа.
А.Портнов повідомив, що пропоновані зміни звузять повноваження прокурорів, але пояснив: такий крок викликаний прагненням створити в Україні законодавчі засади для організації та діяльності органів прокуратури відповідно до європейських стандартів і сучасного стану розвитку суспільних відносин.
Перше, що відзначив радник Президента як позитивне й рекомендоване раніше Венеціанської комісією, — це позбавлення прокуратури функції загального нагляду. Згідно з унесеним законопроектом, відповідні повноваження отримають профільні органи.
Нагадав А.Портнов і про звуження прав прокурора щодо представництва в суді інтересів громадянина або держави. Участь прокурора в цьому процесі, за словами радника Президента, матиме допоміжний характер, основну роль відіграватимуть профільні органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, які самостійно звертатимуться до Феміди.
Андрій Володимирович наголосив, що проектом передбачено також посилення ролі інституту безоплатної правової допомоги, яку почнуть
надавати в спеціальних центрах по всій Україні з 1 липня 2014 р., а не з 1 січня 2017-го, як планувалося раніше, усім категоріям осіб, передбаченим відповідним законом.
Зазнає змін і система органів прокуратури. Зокрема, пропонується скасувати 122 спеціалізовані прокуратури й обмежитися 3-ма рівнями: Генеральна прокуратура, регіональні та місцеві. Встановлено і строк повноважень Генпрокурора — 7 років. «Але це за умови, якщо в лютому наступного року парламент проголосує за проект змін до Конституції», — пояснив А.Портнов.
Окрім звуження повноважень прокурорів, проект передбачає й ускладнення доступу до професії. За словами радника Президента, кандидатів у прокурори чекає посилення вимог відбору. «Це сприятиме тому, що в прокуратурі працюватимуть лише найкращі кандидати», — переконаний посадовець.
З текстом проекту нового Закону "Про прокуратуру" можно ознайомитися
.
Порівняльну таблицю до законопроекту можна переглянути