Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Міністерство доходів і зборів України створить спеціальний структурний підрозділ, на який буде покладена функція комплаєнсу та контролю за дотриманням співробітниками Міністерства професійних та етичних стандартів.
Структура та принципи роботи підрозділу отримали схвальні відгуки міжнародних експертів під час презентації у рамках 30-тої Міжнародної конференції «Foreing Corrupt Practies Act (FCPA)», яка пройшла у Вашингтоні (США). Українську делегацію на цьому заході очолював начальник Головного управління внутрішньої безпеки Олександр Стетюха.
За словами О.Стетюхи, на основі п’ятирічного Стратегічного плану розвитку Міндоходів, який був розроблений спільно з експертами PricewaterhouseCoopers, у Міністерстві проводиться системна робота щодо формування нульової терпимості до корупції. Так, у поточному році проведено близько 2,9 тис. службових перевірок та розслідувань за фактами правопорушень у сфері службової діяльності, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 957 осіб, з яких 129 - звільнені.
За оцінками фахівців Міндоходів, створення нового комплаєнс-підрозділу дозволить підвищити якість профілактичної роботи з упередження корупційних проявів та службових правопорушень з боку співробітників Міністерства.
Іноземні фахівці високо оцінили результати роботи Міністерства у сфері протидії корупції і висловили готовність надавати консультативні послуги для формування спільної політики боротьби з хабарництвом.
Зокрема, із керівництвом міжнародної організації Transparency Iinternational досягнуто домовленостей щодо аналізу розробленої Міністерством антикорупційної стратегії. На думку Президента Transparency international в США Клавдії Дюма, таке співробітництво дозволить сформувати більш об’єктивну оцінку України у рейтингу світової корупції, який щорічно складає організація.
Крім цього, українською делегацією були досягнуті домовленості з представниками Служби внутрішніх доходів США та Міністерством юстиції США щодо створення умов для більш активного обміну інформацією та оперативної взаємодії сторін у питаннях боротьби з корупцією та відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом.