Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними дії Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем МВС щодо ненадання Адвокатському об'єднанню «Богатир та Партнери» інформації за адвокатським запитом.
Відповідна постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.01.2014 №826/282/14 міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає видання «Закон і Бізнес».
16 грудня 2013 року адвокатське об'єднання звернулося до Департаменту ДАІ МВС України з адвокатським запитом про надання письмової інформації у зв'язку з забезпеченням цивільного позову на підставі ст. 59 Конституції України, ст. 20 та 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
На адвокатський запит було надано відповідь, згідно якої повідомлено про неможливість надання запитуваної інформації, оскільки запитувана інформація є інформацією з обмеженим доступом згідно ст. 21 Закону України "Про інформацію", яка може надаватися виключно в порядку п. 2.3 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС України державної реєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом МВС України від 11.08.10 р. №379.
Адвокатське об'єднання подало позов про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинення дій.
29 січня дії Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем Міністерства внутрішніх справ України щодо ненадання Адвокатському об'єднанню "Богатир та Партнери" інформації були визнані протиправними, а Центр було зобов’язано надати запитувану інформацію адвокатам.
Суд звернув увагу на те, що позивач звернувся з адвокатським запитом в порядку ст. 20, 24 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та додав копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та копію ордеру на надання правової допомоги; жодних посилань на недотримання вимог Закону відповідачем не надано, тому відповідь на адвокатський запит мала бути надана в порядку ст. 24 Закону.
Згідно цієї норми орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов'язані не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
Суд, проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, також дійшов висновку, що в даному випадку надання інформації на адвокатський запит не було наданням інформації з обмеженим доступом (конфіденційної інформації щодо майнового
стану особи), тому передбачені ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» підстави для відмови у наданні публічної інформації були відсутні.