flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Генпрокуратура назвала умови реалізації Закону про амністію

06 лютого 2014, 09:13

 Генеральний прокурор України Віктор Пшонка зазначив, що подальша реалізація Закону щодо звільнення від кримінальної відповідальності можлива в разі виконання його умов тільки в повному обсязі по всій Україні.

Про це видання «Закон і Бізнес» повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.

В.Пшонка під час спілкування із представниками центральних телеканалів роз'яснив можливі дії Генеральної прокуратури в разі невиконання з боку протестувальників умов застосування Закону про звільнення від кримінальної відповідальності.

«Якщо до 17 лютого не будуть виконані умови, які виписані в Законі, то правоохоронні відомства, слідчі, прокурори, судді будуть діяти в рамках своїх повноважень так, як це передбачено Кримінальним кодексом України та Кримінальним процесуальним кодексом України. Тобто будуть розслідуватися кримінальні провадження, з обвинувальним актом направлятися до суду, будуть судові розгляди із застосуванням принципу змагальності сторін та будуть рішення судів. Я хотів би єдине підкреслити, що ті кримінальні провадження, про які ми говоримо, - це тяжкі злочини, які передбачають значні терміни в частині відбування покарання», - зазначив В.Пшонка.

Крім того, за його словами, Закон не передбачає можливості часткового виконання умов, наприклад, лише в окремих регіонах.

«Виконання умов Закону тільки в повному обсязі по всій Україні дозволить його подальшу реалізацію. На сьогодні, у 6 регіонах, у порушення Закону, залишаються заблоковані й зайняті адміністративні будівлі, і, ви знаєте, які будівлі зайняті в місті Києві. Тому кримінальні провадження закриватимуться лише тоді, коли всі без виключення виписані в Законі умови будуть виконані», - уточнив він.

Генеральний прокурор також наголосив на тому, що з боку органів слідства вже сьогодні здійснюються кроки щодо гуманізації кримінального процесу.

«Зі 150 осіб, до яких були застосовані арешти, у СІЗО залишається близько 70. Усім іншим, за клопотанням прокурорів, запобіжні заходи змінені на такі, що не пов’язані з триманням під вартою. Це якраз крок до того, що, усвідомлюючи відповідальність і бажаючи, щоб все-таки Закон був і процес його реалізації був виконаний, слідчі, прокурори, судді пішли на гуманізацію, пішли на крок довіри, щоб усе завершилося спокійно і було примирення та громадський спокій», - резюмував В.Пшонка.