Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховна Рада внесла зміни до законів про Кабінет Міністрів, про центральні органи виконавчої влади і про місцеві адміністрації для приведення їх у відповідність з Конституцією 2004 року.
Як наголошується в записці пояснення до закону «Про Кабінет міністрів України», він містить 57 статей і визначає склад і порядок формування Кабміну, порядок припинення його повноважень, компетенцію і повноваження Кабміну у відносинах з органами виконавчої влади, з президентом і Верховною радою України, а також з іншими органами місцевого самоврядування і обєднаннями громадян.
Закон визнає такою, що втратив силу закон України від 7 жовтня 2010 року «Про Кабінет Міністрів України», повідомляють Подробиці.
Ряд народних депутатів висловилися за те, щоб голосувати за даний документ тільки в першому читанні і доручити допрацювати його до другого читання, щоб він повною мірою відповідав Конституції 2004 року. При цьому деякі парламентарії наполягли на тому, щоб прийняти закон про Кабмін в цілому, а після — вносити до нього змін.
У результаті парламент підтримав закон з поправкою, внесеною народним депутатом Миколою Томенко, яка зобовязує Верховну Раду до 25 травня внести зміни до закону про Кабінет Міністрів України.
У записці пояснення до закону про внесення змін до закону України «Про місцеві державні адміністрації» відносне приведення його відповідно до Конституції України наголошується, що закон вимагає змін «у звязку із зміною окремих конституційних норм, що стосуються окремих норм щодо формування і діяльності місцевих державних адміністрацій» і з урахуванням ст. 120 Конституції України, «згідно яким організація, повноваження і порядок діяльності Кабінету Міністрів України, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади визначаються Конституцією і законами України».
Пропоновані зміни стосуються таких аспектів формування і діяльності місцевих державних адміністрацій, як призначення керівництва, планування діяльності, зокрема, у сфері бюджету, уточнення переліку актів законодавства, якими вони користуються в своїй діяльності.
Автори закону «Про внесення змін до закону «Про центральні органи виконавчої влади», що стосуються приведення його у відповідність з Конституцією, обгрунтовують необхідність змін «зміною базових конституційних норм із формування і діяльності центральних органів виконавчої влади».
Згідно із пояснювальною запискою, зміни стосуються таких аспектів формування і діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, як затвердження положень про них, які деталізують рамкові норми закону і регулюють конкретні питання наочно-галузевого характеру, створення їх територіальних органів, уточнення переліку актів законодавства, якими вони керуються, рішення питання призначення керівників.