flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього службового розпорядку Котовського міськрайонного суду Одеської області

 ЗАТВЕРДЖЕНО 

Зборами  державних службовців

Котовського міськрайонного суду

  Одеської області

Протокол №11

«26» жовтня 2016 року

           

 

 

Правила

внутрішнього службового розпорядку   Котовського міськрайонного суду Одеської області

 

І. Загальні положення

 

1.1. Правила внутрішнього службового розпорядку для державних службовців Котовського міськрайонного суду Одеської області (далі – Правила) розроблені відповідно до Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законів України «Про державну службу»,  «Про судоустрій і статус суддів», «Про відпустки», та інших нормативно-правових актів.

 

1.2. Службова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу. Правила внутрішнього службового розпорядку є обов’язковими для державних службовців Котовського міськрайонного суду.

 

1.4 Усі питання, пов'язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішують голова суду та керівник апарату суду в межах наданих їм повноважень та діючого законодавства.

 

ІІ Робочий час і час відпочинку  державних службовців

 

2.1. Тривалість робочого часу державних службовців в Котовському міськрайонному суді Одеської області складає – 40 годин  на тиждень, та не може перевищувати більше ніж вказана кількість годин.

Установлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - суботою та неділею.

 

2.2 Режим роботи в Котовському міськрайонному суді.

Початок роботи з 08 год. 00 хв. , обідня перерва  з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв. – державні службовці  за власними потребами використовують обідню перерву, можуть  залишити будівлю у цей період часу. Обідня перерва не включається у робочий час. Робочий день закінчується о 17 год. 00 хв. В п’ятницю -  кінець робочого дня о 15 год. 45 хв.

 

2.3. Облік робочого часу в Котовському міськрайонному суді   здійснюється у відповідному журналі обліку робочого часу та табелі робочого часу.

 

2.4. Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.

 

2.5. Якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого дня.

 

2.6. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються на кожен календарний рік. Графіки складаються з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку.

 

2.7. Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням.

 

2.8. У разі службової необхідності за рішення голови суду або керівника апарату працівники відкликаються з відпустки, що підтверджується наказом .

 

 

ІІІ Порядок перебування державних службовців в державному органі у вихідні, святкові та неробочі дні, а також після закінчення робочого часу

 

     3.1. У разі службової необхідності на підставі наказу керівника апарату              державні службовці  зобов’язані  з’явитись на службу і працювати понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дня, у нічний час. За роботу в зазначені дня  державним службовцям надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами державних службовців.

 

    3.2. Керівник апарату  за потреби може залучати  державних службовців   до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

 

     3.3.Проводиться підсумковий облік робочого часу, у разі залучення державного службовця до роботи понад установлену тривалість робочого дня, щоб  тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.

 

3.4. Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час не повинна перевищувати для кожного державного службовця чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік.

 

3.5. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

 

 

IV. Порядок доведення до відома державного службовця нормативно - правових актів, наказів (розпоряджень) та доручень із службових питань

 

4.1 Нормативно - правові акти  доводяться до відома  державних службовців на зборах, або шляхом розміщення на офіційному веб - сайті  Котовського міськрайонного суду Одеської області.

 

4.2. Кожен державний службовець повинен підтвердити своїм підписом ознайомлення з документом, на самому наказі, або у журналі  реєстрації документів.

 

V Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки

 

5.1. Керівник апарату зобов’язаний забезпечити безпечні умови праці, належний стан протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.

     Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки має здійснювати особа, на яку керівником апарату покладені відповідні функції.

5.2 Державний службовець повинен дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.

 

5.3. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються державним службовцем, а також санітарно – побутові умови праці повинні відповідати вимогам нормативно - правових актів з охорони праці.

 

5.4. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкції з охорони праці в суді відповідає керівник апарату та визначена ним відповідальна особа, на яку покладено такий обов’язок.

 

 

VІ. Загальні правила етичної поведінки

 

6.1. Правила етичної поведінки державних службовців   - є узагальненням стандартів етичної поведінки, якими вони зобов’язані керуватися під час виконання своїх посадових обов’язків.

 

6.2. При прийнятті на державну  службу особа ознайомлюється з Загальними правилами. Відмітка про таке ознайомлення додається до особової справи державного службовця.

 

6.3. Поведінка державних службовців має забезпечувати довіру суспільства до державної служби.

 

6.4. Державний службовець повинен уникати нецензурної лексики, дотримуватись виваженої інтонації, поваги, чуйності під час спілкування з громадянами та колегами. Професійність, чесність, гідність, дисциплінованість, принциповість та витримка – основні складові  етичної поведінки державного службовця.

 

              

VII. Порядок повідомлення державним службовцем про свою відсутність.

 

7.1. Державний службовець повідомляє свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі  у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

 

7.2. У разі недотримання державним службовцем вимог пункту 1 цього розділу складається  акт про відсутність державного службовця на робочому місці.

 

7.3. У разі ненадання державним службовцем доказів поважності причини своєї відсутності  на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім'я керівника апарату щодо причин своєї відсутності.

 

IIX Порядок прийняття та передачі  діловодства ( справ) і майна державним службовцем.

 

8.1. Державний службовець зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків  призначеній керівником апарата  уповноваженій особі.

8.2.  Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою суду, заступником керівника апарату по роботі з персоналом та державним службовцем, який звільняється.

8.3. Один примірник акта видається державному службовцю, який звільняється  чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи  цього державного службовця.

 

IX  Контроль за дотриманням Правил.

 

 9.1. Ці Правила доводяться до відома усіх працівників суду під розписку та розміщуються у доступному для всіх працівників місці.

 

9.2. Контроль за дотриманням Правил покладається на керівника апарату суду.