flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА внутрішнього трудового розпорядку працівників Котовського міськрайонного суду Одеської області

 ЗАТВЕРДЖЕНО

Зборами  трудового колективу

Котовського міськрайонного суду

  Одеської області

Протокол № 20

«27» жовтня 2016 року 

 

 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку працівників

Котовського міськрайонного суду Одеської області 

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1.Правила внутрішнього трудового розпорядку Котовського міськрайонного суду Одеської області (далі – Правила, Суд), розроблені відповідно до вимог ст. 43 Конституції України,Кодексу Законів про працю України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Законів України «Про державну службу».  

 2. Правила поширюються на всіх працівників суду, незалежно від посади та порядку призначення, і є обов'язковими для всіх працівників суду.

 3. Правила визначають засади регулювання трудових відносин і запроваджуються з метою забезпечення якісного виконання завдань, покладених на працівників суду, удосконалення організації праці та підвищення її ефективності, раціонального використання робочого часу, а також зміцнення трудової дисципліни.

 4. Правила внутрішнього трудового  розпорядку затверджуються загальними зборами трудового колективу за поданням керівника апарату суду.

 5.Правила внутрішнього трудового  розпорядку доводяться до відома всіх працівників суду під особистий підпис та розміщуються у доступному для всіх місці.

  ІІ. Загальні правила етичної поведінки в суді

  1.    Працівники суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.

  2. Працівники суду у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.

  3. Працівники суду повинні уникати ненормативної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.

  4. Працівники суду під час виконання своїх службових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

  2. Порядок прийняття і звільнення працівників

  2.1. Порядок зарахування та відрахування зі штату суду суддів

  2.1.1. Порядок зарахування суддів до штату суду та відрахування їх зі штату здійснюються відповідно до Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та чинного трудового законодавства на підставі наказу, що видається головою суду згідно з актом про призначення, обрання, переведення на посаду судді чи звільнення з посади судді.

 2.1.2. При зарахуванні до штату суду суддя повинен подати такі документи:

         - заяву про зарахування; трудову книжку; копії документів про освіту,  науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації;декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік; власноруч заповнену особову картку;  копію паспорта; копію військового квитка (для військовозобов’язаних); копію довідки реєстраційного номера облікової картки платника податків;копії документів про надання пільг.

 2.1.3. Суддя відраховується зі штату суду згідно з актом про звільнення з посади судді у таких випадках:

- звільнення судді з посади за віком; звільнення судді з посади за станом здоров’я; звільнення судді з посади у разі порушення ним вимог щодо несумісності;  звільнення судді з посади у разі порушення ним присяги;  звільнення судді з посади у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;  звільнення судді з посади у разі припинення його громадянства; звільнення судді з посади у разі визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;  звільнення судді з посади за його заявою про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням.

 2.2. Порядок призначення та звільнення працівників суду

  2.2.1. Працівники апарату суду реалізують своє право на працю шляхом укладання трудового договору у встановленому законом порядку.

 2.2.2. Призначення на посади керівника апарату суду та його заступників, їх звільнення здійснюється відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області за поданням голови суду.

 2.2.3.Помічники суддів (працівники патронатної служби) призначаються на посаду та звільняються з посади керівником апарату суду за поданням відповідного судді.

       1) Працівник патронатної служби призначається на посаду на строк повноважень особи, працівником патронатної служби якої він призначений.

2)  Трудові відносини з працівником патронатної служби припиняються в день припинення повноважень особи, працівником патронатної служби якої він призначений.

        Внесені зміни до Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затверджено рішенням  Ради суддів України (від 15 вересня 2016 року №56), в такій редакції: « У випадку тривалої відсутності судді  (тривале відрядження, відстрочення судді від посади, відпустка у зв’язку з вагітністю  та пологами, відпустка для догляду за дитиною тощо), а також у період з моменту припинення повноважень судді із займаної посади у встановленому законом порядку, помічник судді може тимчасово виконувати обов’язки помічника, додаткового помічника іншого судді, про що на підставі особистої заяви помічника судді та подання відповідного судді видається наказ керівника апарату суду».

3) Працівник патронатної служби може бути достроково звільнений з посади за ініціативою особи, працівником патронатної служби якої він призначений, або керівника патронатної служби.

       4) Час роботи на посадах патронатної служби зараховується до стажу державної служби та враховується при присвоєнні державному службовцю рангу в межах відповідної категорії посад, якщо до призначення на посаду патронатної служби він перебував на державній службі та після звільнення з посади патронатної служби повернувся на державну службу.

3) Працівник патронатної служби, який виявив бажання вступити або повернутися на державну службу, реалізує таке право у порядку, визначеному цим Законом для осіб, які вперше вступають на державну службу, з обов’язковим проведенням конкурсу.

  2.2.4. Під час укладення трудового договору громадяни зобов’язані подати до служби управління персоналом:

 - заяву про призначення; паспорт; трудову книжку, власноруч заповнену особову картку (форма П-2/П-2ДС (для зайняття посади державного службовця)); дві фотокартки розміром 3,5х4,5 см; документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію);копію довідки реєстраційного номера облікової картки платника податків; копію військового квитка(для   військовозобов’язаних/ призовників, декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік (для державних службовців) за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; - заява про проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади»; довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності);

  2.2.5. Переведення працівників апарату суду на іншу посаду здійснюється згідно із законодавством.

  2.2.6. Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка  оформлюється не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників.

             Трудові книжки працівників зберігаються, як документи суворої звітності, а відповідальність за організацію ведення обліку і їх видачу покладається службу управління персоналом.

 2.2.7. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.

 2.2.8. Працівники апарату суду мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво суду письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу через причини, передбачені частиною першою статті 38 Кодексу законів про працю України, керівництво суду повинно розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

 За домовленістю між працівником і керівництвом суду трудовий договір може бути розірваний і до закінчення строку попередження про звільнення.

  2.2.9. Припинення трудового договору працівників апарату суду оформляються наказом керівника апарату суду.

  2.2.10. Керівник структурного підрозділу при звільненні працівника повинен забезпечити передачу цим працівником всіх службових документів та матеріальних цінностей іншій особі. Днем звільнення вважається останній день роботи.

 3.Основні обов’язки і права працівників суду

 3.1. Основні права та обов’язки судді

         Права та обов’язки судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, статтями 55, 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом професійної етики судді та іншими законами.

 3.2. Права та обов’язки працівників  суду

 3.2.1. Працівники  суду мають право:

 - користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України;

- брати участь у розгляді питань і прийнятті відповідних рішень у межах своїх повноважень;

-   на повагу до особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівництва суду, співробітників та громадян;

-   на чітке визначення посадових обов’язків;

-   на належні для роботи умови праці та їх матеріально-технічне забезпечення;

-   на оплату праці залежно від займаної посади;

-   на відпустки, соціальне та пенсійне забезпечення відповідно до закону;

 3.3.   Працівники  суду зобов’язані:

- сумлінно виконувати свої посадові обов’язки, проявляти ініціативу і творчість, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи, підтримувати рівень кваліфікації для ефективного виконання своїх посадових обов’язків;

 - забезпечувати дотримання Конституції України, нормативно-правових актів України, наказів, розпоряджень, вказівок та доручень голови суду та його заступників, керівників структурних підрозділів суду, відданих у межах наданих їм повноважень;

 - пред’являти при прийомі на роботу документи та повідомляти відомості особистого характеру, що передбачені законодавством, а також інформувати про всі зміни, які відбулися у запитаних даних, а саме – зміну адреси, сімейного положення та інші, у строки, що встановлені в суді;

 - дотримуватися трудової дисципліни, а також правил внутрішнього трудового розпорядку суду;

 - використовувати робочий час для виробничих цілей;

 - приймати заходи для усунення причин, що порушують нормальний хід роботи та без затримки повідомляти про такі випадки безпосередньому керівникові;

 - бережно відноситися до оргтехніки та іншого майна суду, підтримувати чистоту на робочому місці, дотримуватися встановленого порядку зберігання матеріальних цінностей і документів;

 - утримуватися від дій, що перешкоджають іншим працівникам виконувати їх службові (трудові) обов’язки;

 - проявляти ввічливість, повагу, терпимість;

 - мати охайний і належний зовнішній вигляд;

 - економно використовувати витратні матеріали та інші матеріальні ресурси, а також не допускати ведення міжміських і місцевих телефонних розмов, які не викликані службовою потребою;

 - при відсутності на робочому місці прийняти заходи щодо повідомлення про це безпосереднього керівника;

 - берегти державну та іншу охоронювану законом таємницю, а також не розповсюджувати і не розголошувати відомості, що стали відомими у зв’язку з виконанням службових обов’язків і стосуються приватного життя громадян, учасників процесу;

- шанобливо ставитись до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави;

- постійно поліпшувати стан відповідності своїх умінь, знань і навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рівень як за освітньо-професійними програмами, так і шляхом самоосвіти;

- дотримуватись ділового стилю у зовнішньому вигляді;

- підтримувати своє робоче місце та обладнання у належному стані, а також забезпечувати встановлений порядок зберігання матеріальних цінностей і документів;

-  дотримуватись вимог охорони праці, техніки безпеки, санітарії і протипожежної безпеки, що передбачені відповідними правилами та інструкціями; 

 4. Обов'язки керівництва апарату Суду

 4.1. Керівництво апарату Суду зобов'язане:

-          неухильно дотримуватися вимог чинного трудового законодавства України;

-          при прийнятті на  роботу працівників патронатної служби, працівників апарату Суду, роз'яснити їм права і обов'язки, проінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;

-          затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника патронатної служби, працівника апарату Суду;

-          визначити робоче місце та забезпечити необхідними для роботи засобами;

-          забезпечити здорові та безпечні умови праці;

-          контролювати дотримання працівниками патронатної служби суду, працівниками апарату Суду вимог чинного законодавства України, цих Правил, вживати щодо порушників дисципліни заходів дисциплінарного впливу (накладати стягнення);

-          постійно вдосконалювати організацію роботи Суду;

-          створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу, а також активність працівників апарату Суду;

-          сприяти організації оздоровлення та відпочинку працівників патронатної служби, працівників апарату Суду.

Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників патронатної служби Суду та працівників апарату Суду. 

5.Робочий час,   та його використання

 5.1. Тривалість робочого часу працівників  в Котовському міськрайонному суді Одеської області складає – 40 годин  на тиждень,та не може перевищувати більше ніж вказана кількість годин.

Установлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - суботою та неділею. 

5.2. Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину. 

5.3. Режим роботи в Котовському міськрайонному суді.

Початок роботи з 08 год. 00 хв. , обідня перерва  з 12 год. 00 хв. до 12год. 45 хв. – працівники суду за власними потребами використовують обідню перерву, можуть  залишити будівля у цей період часу. Обідня перерва не включається у робочий час. Робочий день закінчується о 17 год. 00 хв. В п’ятницю -  кінець робочого дня о 15 год. 45 хв. 

5.4. Працівникам надається перерва для відпочинку та харчування. Перерва не входить в робочий час. Працівники використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатись з місця роботи 

5.5. Облік робочого часу у суді здійснюється у відповідному журналі обліку робочого часу, що є складовою контролю доступу до приміщення суду. Для забезпечення контролю своєчасного виходу (прибуття) на роботу відомості подаються відповідальною особою до служби управління персоналом суду. 

 6. Порядок повідомлення працівника суду про свою відсутність

  6.1. Працівник суду повідомляє свого безпосереднього керівника та службу управління персоналом про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

  6.2. У разі недотримання працівником вимог пункту 1 цього розділу складається акт про його відсутність на робочому місці.

 6.3. Невідкладно повідомляти керівництво та службу управління персоналом про свою тимчасову непрацездатність не пізніше 12 години поточного дня.

  6.4. У разі ненадання працівником суду доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім’я керівника державної служби щодо причин своєї відсутності. 

7.Порядок доведення до відома нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань

7.1. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відома працівників шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

7.2. Підтвердженням може слугувати підпис працівника (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний електронний цифровий підпис, який підтверджує ознайомлення з певним документом в електронній формі.

 7.3.2. Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відома працівників  шляхом їх оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, а також шляхом розміщення на офіційних веб-сайтах.

8. Відпустки

 8.1.  Працівникам надаються відпустки зі збереженням на цей період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.

 8.2. Порядок надання щорічних оплачуваних та додаткових відпусток суддям визначений відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а державним службовцям - Законами України «Про державну службу» та «Про відпустки».

 8.3.Тривалість та порядок надання щорічних оплачуваних та додаткових відпусток іншим працівникам апарату суду (працівникам патронатної служби, працівникам які виконують функції з обслуговування та  робітникам з обслуговування суду) визначений відповідно до трудового законодавства та Закону України «Про відпустки» .

 8.4. Надання відпусток суддям оформлюється наказом голови суду, працівникам апарату суду – наказом керівника апарату суду.

8.5.  Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

8.6. За рішенням керівництва суду, у зв’язку з невідкладною службовою необхідністю, суддя або державний службовець можуть бути відкликані із щорічної основної або додаткової відпустки за вислугу років. Частина невикористаної відпустки надається у будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році. Відкликання зі щорічних відпусток інших працівників апарату суду допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків та в інших випадках, передбачених законодавством.

8.7. Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується керівництвом суду  на кожен календарний рік не пізніше 20 січня. Графік складається з урахуванням необхідності забезпечення належної організації діяльності суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку. Графік доводиться до відома всіх працівників.

8.1 Відпустки суддів

8.1.1. Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів (42 календарних днів) з виплатою суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

8.1.2. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.

9. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки

 9. 1. Керівництво суду зобов’язане забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.

 Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки здійснює особа, на яку керівником апарату суду покладені відповідні функції в суді.

 9.2. Працівник суду  повинен дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.

 9.3. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником суду, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

 9.4. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в суді відповідає керівник апарату суду та визначена ним відповідальна особа, на яку покладено такий обов’язок.

10. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна

 10.1. Працівник суду зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій керівником апарату суду особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.

 10.2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою, керівником служби управління персоналом та працівником суду, який звільняється (переводиться).

10.3.Один примірник акта видається працівнику суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього працівника.

11. Відповідальність за порушення трудової дисципліни

11.1. Дисциплінарне провадження щодо судді

 Заходи дисциплінарного впливу щодо суддів застосовуються згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

 11.2. Відповідальність за порушення трудової дисципліни

працівників апарату суду

Заходи дисциплінарного впливу щодо працівників апарату суду застосовуються згідно із Законом України «Про державну службу» та Кодексу законів про працю України.

 11.2.1. За порушення трудової дисципліни, цих Правил внутрішнього трудового розпорядку до працівника апарату суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

- догана;

- звільнення з роботи.

Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно по п.п. 3, 4, 7, 8 ст.40 Кодексу законів про працю України.

11.2.2. Дисциплінарні стягнення до працівників апарату суду застосовуються керівником апарату суду та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.

11.2.3.  Керівники структурних підрозділів суду (державні службовці), які здійснюють керівництво іншими державними службовцями або контролюють їхню роботу, зобов’язані вживати заходів щодо дотримання підлеглими працівниками Правил внутрішнього трудового розпорядку, Правил поведінки працівника суду (для працівників апарату суду), Загальних правил поведінки державного службовця (для державних службовців), Правил етичної поведінки та чинного законодавства в межах своїх повноважень.