Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Історична довідка
Котовського міськрайонного суду Одеської області
В зв’язку з відсутністю архівних даних щодо створення Котовського суду Одеської області можна вважати, що виникнення суду в м. Котовську Одеської області та подальший його розвиток, невід’ємно пов’язано з народженням та історичним формуванням самого міста Котовська, відомого з 1779 року як село Бірзула (рум. Bârzula) Бирза, Бірзулове інша назва Чорний Ліс).
Місто розміщене в північно-західній частині Одеської області на південних відрогах Подільської височини, на водорозділі річок Ягорлик і Тилігул, на відстані близько 188 км від м. Одеси, у вузлі залізничних та шосейних шляхів направленням Київ-Одеса, з виходом на країни Північно-східної Європи та Причорномор'я, чим визначено його важливе положення.
Історія Котовського краю пов’язана з стародавнім минулим територій нашої країни, етногенезом українського та молдавського народів, тісно переплетена з історичними подіями часів національно-визвольної боротьби східнослов'янських та молдавського народів проти кримськотатарського, турецько-османського поневолення, становлення та розвитку Північно-західного Причорномор’я (півдня Подолії) у ХVІІІ - ХХ століттях, в тому числі, з історією появлення та розвитку залізничного транспорту на території України.
17 травня 1863 року — почалося будівництво залізної дороги Одеса-Балта в районі Бірзули, будівництво якої було закінчено та вступила в експлуатацію 18 грудня 1965 року. У 1865 р. станція Бірзула становиться одним з перших залізних вузлів на Україні, який розпочав забезпечувати рух та ремонт локомотивів на Північно-Західній (Одесько-Київській) залізниці.
З 1923 року селище Бірзула набуває статусу - районний центр. 12 жовтня 1924 року на лівому березі Дністра була створена Молдавська Автономна Радянська Соціалістична Республіка (Молдавська АРСР) у складі УРСР. Бірзула стає районним центром Молдавської АРСР.
В 1935 році - селище та станція Бірзула були перейменовані на Котовськ, і вже в 1938 році - Котовськ набуває статусу міста. І тільки з 1940 року Котовськ у складі Одеської області.
Так будівництво залізничної колії та станції на території м. Котовська, стало початком розвитку інфраструктури підприємств, промислових підприємств, розвинуту мережу підприємств побутового обслуговування і врешті решт необхідності створення судового органу.
Датою його заснування можна вважати 27 квітня 1944 року (згідно архівних даних рішень, які збереглися на сьогоднішній день). Цю дату можна вважати початком роботи Народного суду Котовського району Одеської області.
Першими суддями, які здійснювали правосуддя були:
З 1947 року Народний суд Котовського району було розформовано і організовано 1-у та 2-у дільниці Народного суду Котовського району, а з 1952 року дільниці були об’єднані і знову почав діяти Народний суд Котовського району. Навіть свого часу до складу Котовського суду входив і Красноокнянський районний суд, який були роз’єднані після 1965 року.
Котовський суд неодноразово змінював свою назву та поділявся на районний та міський.
Відповідно до Указу Президента України від 15 березня 2004 року за № 328/2004 «Про внесення змін до Мережі та кількісного складу суддів місцевих судів», було ліквідовано Котовський міський суд Одеської області та Котовський районний суд Одеської області, в підсумку чого утворено Котовський міськрайонний суд Одеської області, який почав свою діяльність з 19 березня 2004 року, і носить назву «Котовський міськрайонний суд Одеської області».