Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Довіра до суду
Народний суд Котовського району Одеської області був заснований в 1944 році. У 1947 році Народний суд Котовського району було розформовано і організовано 1-у та 2-у дільниці Народного суду Котовського району, а у 1952 році дільниці були об’єднані і знову почав діяти Народний суд Котовського району. Свого часу до складу Котовського суду входив в Красноокнянський районний суд, який був роз’єднаний після 1965 року.
Котовський суд неодноразово змінював свою назву та поділявся на районний та міський.
Відповідно до Указу Президента України від 15 березня 2004 року за № 328/2004 «Про внесення змін до Мережі та кількісного складу суддів місцевих судів», було ліквідовано Котовський міський суд Одеської області та Котовський районний суд Одеської області, в підсумку чого утворено Котовський міськрайонний суд Одеської області, який почав свою діяльність з 19 березня 2004 року, і носить назву «Котовський міськрайонний суд Одеської області».
Котовський міськрайонний суд розташований в двох приміщеннях по пров. Спортивному,1а та по вул.. 50 років Жовтня,92. Керівництво апарату суду знаходиться в приміщенні по пров. Спортивному,1а.
Загальне керівництво суду здійснює голова суду Драгомерецька Катерина Петрівна. Штатна чисельність суду налічує 48,5 одиниць, у тому числі: голова суду – 1, заступник голови суду – 1; судді – 7; керівник апарату – 1; заступник керівника апарату – 1; помічник судді – 9; консультант суду -2 ; головний спеціаліст з інформаційних технологій – 2; старший секретар – 1; секретар суду -2; секретар судового засідання – 9; судовий розпорядник – 4; діловод – 3; завідуючий господарством – 1; архіваріус – 1; прибиральниця – 3; опалювач – 0,5 кількість державних службовців становить 31 одиницю.
За останні роки склад Котовського міськрайонного суду Одеської області оновили молоді судді. Досвідчені судді нашого суду молодим колегам надають кваліфіковану допомогу.
В Котовському міськрайонному суді Одеської області розглядаються справи згідно веденої спеціалізації, до колегії по розгляду кримінальних справ входять судді: Павловська Г.В., Паценюк Г.В., Івінський О.О., до колегії по розгляду цивільних справ сходять судді: голова суду Драгомерецька К.П., суддя – Фабіжевський С.А., суддя – Нікітішин В.П., суддя – Сітарчук О.І., суддя Вергопуло А.К., суддя – Бондаренко Н.В.
Серед найважливіших завдань, що стоять перед суддями – це здобути довіру громадян нашого міста та району, зміцнити свій авторитет і підвищити соціальний статус у суспільстві. Тому суд, як необхідний в державі орган правосуддя, може досягти істинного свого призначення лише в тому випадку, якщо до нього є загальна довіра – це підґрунтя загального спокою в державі. В ідеалі оцінка рівня довіри до суду з боку громадськості повинна ґрунтуватися на власному досвіді громадян, що мали безпосередній контакт із судом. Оскільки суд обслуговує кілька категорій громадян, необхідно прагнути, щоб усі вони довіряли суду. Зокрема, можна виокремити такі категорії осіб: 1) населення території юрисдикції суду, які рідко або взагалі ніколи не зверталися до суду; 2) представники інших органів влади, місцевого самоврядування, ЗМІ та інші впливові суб’єкти, з якими суд контактує з інших питань, окрім здійснення правосуддя; 3) особи, які безпосередньо контактують із судом з приводу розгляду судової справи (учасники судового процесу, їх друзі та родичі; адвокати та державні обвинувачі та ін.). як бачимо, між цими категоріями наявні відмінності щодо типу та обсягу їх контактів із судом, і для останнього важлива довіра з боку всіх цих категорій.
Звісно, кожна із зазначених категорій громадян і суд можуть по різному оцінювати успішність роботи суду, їх погляди можуть бути навіть протилежними. Та все ж таки, судді Котовського міськрайонного суду Одеської області працюють успішно і повідомлення про результати його діяльності ефективно доносяться до відома громадян, їхня довіра до нашого суду, ймовірно зростає.
Динаміка надходження справ і матеріалів до Котовського міськрайонного суду Одеської області у 2010 році порівняно з 2011 роком мала тенденцію до збільшення. Коефіцієнт навантаження на одного суддю у аналітичному періоді 2011 – 2012 рр. складає 5,5%.
Інколи, статистика красномовніша за будь-які аргументи. Це обумовлено різною кількістю справ, що перебувають на розгляді у суддів Котовського міськрайонного суду Одеської області. Приміром, з 2009 року найбільше навантаження отримали судді по розгляду адміністративних справ за категорією «діти війни, соціальні виплати». Загалом навантаження на суддів Котовського міськрайонного суду Одеської області розподіляється рівномірно. Однак інколи ця рівномірність порушується. Це пов’язано з відпустками суддів, перебуванням їх на лікарняному або у відрядженні для підвищення кваліфікації.
За останні роки навантаження на суддів зросло близько 60 % і більше. Значно зросли кримінальні справи, за обвинуваченням осіб щодо незаконного придбання, виготовлення, зберігання наркотичних засобів їх аналогів та прекурсорів, як без цілі збуту так і збуту. Також, за останні роки зросла велика кількість кримінальних справ пов’язаних з викраденням чужого майна. Хочу зауважити, що на оперативність розгляду кримінальних справ впливає якість розслідування кримінальних справ органами досудового слідства, також впливає неявка в судове засідання свідків та потерпілих.
Слід зазначити, що місто Котовськ являється прикордонним районом, тому за останні роки судом розглядається багато справ про адміністративні правопорушення щодо незаконного перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України.
У суді постійно проводиться навчання із суддями та працівниками апарату суду щодо новел кримінального процесу. Постійно проводиться робота з вивчення та аналізу практики Європейського суду з прав людини із метою недопущення у подальшій діяльності порушень, констатованих Судом.
Котовський міськрайонний суд Одеської області вивчає і узагальнює судову практику, а також здійснює інші повноваження, надані йому законом.
Керівник апарату Л.А. Данилевич